گروه کاربران لینوکس مشهد

توجه: اطلاعات این مقاله نیاز به بروز‌رسانی دارد. آدرس لیست پستی گروه را از وبسایت رسمی گروه مطلع شوید.

لیست پستی چیست؟

لیست پستی یا همان mailing list یک سرویس قدیمی و متداول برای ارتباط بین افراد، پرسش و پاسخ و خبررسانی میباشد. با توجه به اینکه امروزه تمام افراد بیش از بررسی مداوم و سرزدن به وب سایتها ایمیل خود را کنترل میکنند گروه کاربران لینوکس مشهد نیز یکی از راههای اصلی ارتباط مجازی بین افراد، هماهنگی زمانها و مکانهای جلسات، بحث و تبادل نظر در رابطه با موضوعات داخلی مشهد لاگ را از طریق لیست پستی انجام میدهد.

چطور میتوانم از لیست پستی استفاده نمایم؟

تنها کسانی میتوانند از لیست پستی استفاده کنند که عضو لیست پستی هستند.عضویت در این لیست رایگان و آزاد میباشد و تمام افراد میتوانند در آن عضو شوند و هرزمان که خواستند از آن خارج شوند.شما باید دقت داشته باشید که با عضویت در این لیست بصورت هفتگی بین ۱۰تا۲۰ ایمیل که در مورد نظرخواهی های مختلف اعضای مشهدلاگ است را دریافت خواهید نمود.

چطور میتوانم در لیست پستی عضو شوم؟

برای عضویت کافیست به آدرس http://mail.mashhadlug.org/mailman/listinfo/mashhadlug_mashhadlug.org رفته و در بخش Subscribing to Mashhadlug اطلاعات خواسته شده را وارد کنید:

در قسمت your email address ادرس ایمیل خود را وارد نمایید. تمام ایمیلها به این آدرس ارسال خواهند شد.

در قسمت your name نام خود را وارد کنید.توجه داشته باشید که نام خود را با حروف انگلیسی وارد کنید.

در قسمت pick a password رمز عبور خود را وارد کنید.شما از این رمز در زمانی که نیاز به تغییر در تنظیمات مربوط به خود در لیست پستی داشته باشید استفاده خواهید نمود.

در قسمت re enter password to confirm رمز عبور خود را عینا بصورت دوباره وارد نمایید.

در قسمت Would you like to receive list mail batched in a daily digest? شما دو انتخاب دارید.در انتخاب yes شما تمام ایمیلهای لیست پستی را دریافت نمیکنید و در پایان هر روز اگر ایمیلی در لیست پستی ارسال شده باشد یک گزارش از ان برایتان ارسال میشود و انتخاب no باعث میشود که تمام ایمیلهای ارسالی در لیست پستی بودن کم و کاست و بلافاصله برای شما ارسال شوند.

برای خاتمه ی کار کافیست دکمه ی subscribe را بفشارید.

اکنون ایمیل خود را کنترل کنید!یک ایمیل جدید از لیست پستی مشهدلاگ برای شما ارسال شده.این ایمیل برای تایید آدرس ایمیل شماست در داخل آن یک لینک تایید میباشد که باید برای تکمیل عضویت بر روی آن کلیک نمایید.

باز شدن این لینک شمارا به صفحه ای راهنمایی میکند که اطلاعاتی که شما در مرحله قبل وارد کردید را نمایش میدهد در صورتی که این اطلاعات مورد تایید شماست و میخواهید که عضویتتان را تایید کنید بر روی دکمه ی subscribe to list mashhadlug کلیک نمایید و در صورتی که از عضویت منصرف شدید بر روی دکمه ی cancel my subscribtion request کلیک نمایید.

پس از تایید یک ایمیل خوش آمدگویی از سوی مشهدلاگ برای شما ارسال خواهد شد که شامل اطلاعات اولیه استفاده از لیست پستی میباشد.خوب اکنون شما هم عضو لیست پستی هستید!و بر اساس تنظیماتی که انجام داده اید ایمیلهای لیست پستی را دریافت میکنید.

چطور به لیست پستی ایمیل ارسال کنم؟

اگر موضوعی دارید و یا مطلبی و یا پاسخی به یک ایمیل ارسال شده در لیست پستی کافیست ایمیلی را به آدرس mashhadlug(.at.)mashhadlug.org انرا ارسال کنید.با این کار تمام افرادی که در لیست پستی عضو هستند ایمیل شما را دریافت خواهند کرد و هرکس در این رابطه نظری داشته باشد آنرا از طریق همین آدرس برای شما ارسال میکند.

توجه داشته باشید لیست پستی مشهدلاگ تنها برای امور زیر مورد استفاده قرار میگیرد:

*مسايل مرتبط با مشهدلاگ*
مسائل مرتبط با لینوکس و متن باز در مشهد
مسائل مهم مرتبط با لینوکس و متن باز در ایران

****زمانبندی و پیشنهادات مربوط به جلسات منظم، جشن نصب‌ها و جشنهای انتشار

*پیشنهادات و نظرات پیرامون سایت گروه*
طوفانهای فکری در رابطه با بهتر شدن کار گروه
درخواستهای اعضا از تیم راهبران
گزارشات و درخواستهای گروه راهبران از اعضا
بررسی عملکر تیم راهبران توسط اعضا

****پیشنهادهای کاری مرتبط با لینوکس و متن باز برای اعضا

در لیست پستی مشهد لاگ ایمیلهایی در رابطه با موضوعات زیر ارسال ننمایید:

****سوالات در رابطه با لینوکس و متن باز

****اخبار مرتبط با لینوکس و متن باز

****موضوعات غیر مرتبط با لینوکس و متن باز

****موضوعات سیاسی، فرهنگی و مذهبی

****مباحث جنحال برانگیز مانند کدام رابط گرافیکی بهتر است و یا کدام توزیع بهتر است؟

همیشه به یاد داشته باشید در تمام ایمیلها کمال ادب و متانت را بخرج دهید، افراد زیادی ایمیل شما را مطالعه میکنند، مسلما نمیخواهید آنها شما را انسانی بی نزاکت، بدور از ادب و تمدن و بی شخصیت خطاب کنند.

همیشه سعی کنید در مطرح شدن موضوعات جنجالی و پاسخ به آنها صبر را پیشه نمایید تا سریعا گروه راهبران بتوانند موضوع را پیگیری و خاتمه دهند.

سعی کنید با حرفهای دوپهلو و زیرکانه باعث تحریک دیگر دوستان خود برای شروع جنجال نشوید.

بیاد داشته باشید اینجا محلی برای تسویه حسابهای شخصی، تبلیغات مذهبی و سیاسی نیست، هدف ما کمک به توسعه و فرهنگ متن باز است! این امر نیاز به صبر و شکیبایی دارد.

در زمانی که به یک ایمیل با موضوعی خاص پاسخ میدهید در subject آن تغییری ایجاد نکنید، این کار به برنامه لیست پستی کمک میکند تا بصورت صحیح بتواند ایمیلها را بر اساس موضوعات دسته بندی و بایگانی کند.

اگر احتیاج به ارسال یک موضوع که در برنامه کاری معمول لیست پستی نیست احساس میکنید در ابتدای subject آن کلمه ی offtopic را بنویسید تا دیگر دوستان متوجه شوند که این ایمیل خارج از روال عادی لیست پستی میباشد و فقط اگر موضوع ایمیل شما دلخواه آنها بود آنرا مطالعه نمایند.شما با این کار به زمان دیگر دوستانتان احترام میگذارید.

چطور تنظیمات لیست پستی خود را تغییر دهم؟

به آدرس http://mail.mashhadlug.org/mailman/listinfo/mashhadlug_mashhadlug.org مراجعه نمایید و در بخش Mashhadlug Subscribers قسمت دوم آدرس ایمیل که با آن در لیست پستی عضو شده اید وارد کنید و بر روی دکمه ی unsubscribe or edit options کلیک نمایید.در صفحه ی باز شده رمز عبورتان را وارد کنید و بر روی دکمه ی log in کلیک کنید.

این مطلب ناقص می‌باشد! با تکمیل کردن آن، به گروه خود برای توسعه کمک کنید